KULLANIM KILAVUZU

IOTA WALLET’A YÜKLEME YAPMA

  1. Hesabınıza IOTA gönderebilmek için öncelikle hesabınızdaki adresi Tangle’a eklemelisiniz. Bunun için Cüzdan’daki RECEİVE sekmesine gelerek “Attach to Tangle”a basıyoruz.

Eğer bu Tangle’a ekleme sürecinde hata ile karşılaşır iseniz, tangle’a ekleyene kadar tekrar deneyiniz. Adresi tangle’a eklemeden transfer işlemi yaparsanız, bu işlem gerçekleşmeyecektir.

Adresi tangle’a eklediğinizde “History” kısmında transfer olarak görebilirsiniz. (0 bakiye olarak)

  1. IOTA Wallet Her receive işleminden sonra hesabınızda yeni bir Adres tanımlar. Tekrar Hesabınıza IOTA aktarmak istediğinizde, Yeni oluşturulan(Yani kullanılmamış) adresi tekrar tangle’a yüklemeniz gerekmektedir. Aynı adrese 1 defadan fazla gönderim yapmamanız önemlidir.

Not: Bu receive’den sonra yeni adres ve onun tangle’a eklenmesi oldukça kritiktir. Her transfer sonrası otomatik yeni adres oluşturulması tamamen güvenlik amaçlıdır.

IOTA WALLET IOTA GÖNDERİMİ

  1. IOTA hesabınızdaki parayı göndermek için cüzdandaki “Send” sekmesine tıklıyoruz.
  1. Bu sekmede öncelikle IOTA’larımızı göndereceğimiz adresi seçiyoruz ve Göndermek istediğimiz miktarı belirliyoruz.

Bildiğiniz gibi IOTA, i olarak başlayıp Ti’ye kadar gidebiliyor. Bizim exchange yaptığımız miktar Miota olarak geçiyor. (1 miota= 1 000 000 iota). Gönderim yapmak istediğiniz miktarı buna göre belirleyip, Send tuşuna basıyoruz.

  1. Vee transfer başarılı. Tebrikler.