BOSCH, Gelecek için IOTA’ya Yatırım Yapacak!

BOSCH’un girişim sermayesi kolu olan  Robert BOSCH Venture Capital(RBVC), Gelecekte M2M(Machine to Machine) ekonomisinde kullanmak üzere önemli miktarda IOTA satın alacaklarını açıkladı. Ayrıca Dr. Hongquan Jiang’ın IOTA ekibine danışman olarak katılacağı belirtildi.

BOSCH’un gerçekleştirdiği bu adım Internet Of Thing(IOT) için çok önemli olarak sayılıyor.

IOTA’nın kullandığı Tangle teknolojisi sayesinde güvenli bilgi ve para transferi yapılabilecek olması, işlem ücreti olmaması sebebiyle mikro ödemelerde büyük bir avantaj sağlayacak olması sektörde oldukça ilgi görmesine sebep oluyor. Şimdiden 10 milyar dolarlık bir işlem hacmini aşan IOTA’nın elektrikli araç şarj cihazları, Park sistemleri ve daha birçok alanda kullanılması öngörülüyor.

Tüm bu özellikler IOTA’yı akıllı bir tercih olarak gösteriyor. Fakat niye şimdi ve niye IOTA ?

Dr. Jiang’ın konu için açıklaması şöyle, “RBVC, tabiki diğer kripto para teknolojilerini de değerlendiriyor ve takip ediyor. IOTA’yı öncelikli olarak tercih etme sebebimiz, IOTA ekibi ile uzun zamandır çalışıyor olmamız ve takımın beni çok etkilemiş olması. Ayrıca IOTA’nın diğer kripto teknolojilerinde bulunan maliyet, ölçeklenebilirlik gibi problemleri çözmüş olması önemli bir faktör. IOTA, daha çok başlangıçta olan bir teknoloji. Gelecekte bu teknolojinin olgunlaşması, IOT endüstrisi için büyük bir gelişme olabilir.”

Peki bu yatırımın ardından RBVS ve IOTA’nın bu ortaklıkları tam olarak ne anlama geliyor?

Dr. Jiang bundan sonra IOTA’ya verecekleri desteği şöyle açıkladı: “RBVS, her zaman olduğu gibi IOTA’nın bu teknolojiyi sanayileştirmesi için kendi ağımızı kullanarak yardımcı olacağız. IOTA’nın teknik ekibini, endüstri uzmanları ve karar vericiler ile bir araya getireceğiz. Ayrıca deneyimlerimizin bulunduğu alanlarda onlara danışmanlık yaparak yardımcı olacağız. BOSCH, kripto teknolojilerinin sanayileşmesinde öncü olacak. Bu anlaşma, bu alanda atacağımız adımların taahhüdüdür.

Robert Bosch Venture Capital bets on IOTA as it invests in the future of IoT

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*