Bitfinex’e Nasıl Üye Olunur?

Bugün IOTA almanın en önemli adımlarından biri olan Bitfinex Exchange sitene üye olmanın adımlarını anlatağız.

 • Öncelikle Bitfinex sitesine bağlanıp sağ üstü köşeden Sign Up butonuna basıyoruz. Açılan sayfada karşılarımıza çıkan ekrandaki, kullanıcı adı, e-mail, Password gibi bilgileri giriyoruz ve Open Account butonunu tıklıyoruz.
 • Bu işlemleri tamamladıktan sonra bir ekran daha gelecek ve bize onaylamak için e-posta adresimize mail gönderecek. E-mail adresimize gelen gönderiyi açıp, yönlendirdiği link’e tıkladıktan sonra üyelik için ilk işlemleri gerçekleştirmiş oluyoruz.
 • Şuan giriş için tüm işlemlerimiz tamamlandı. Tekrar Bitfinex in anasayfasına gelip, bu sefer Log in butonuna çıklayıp, biraz önce oluşturduğumuz e-mail adresi ve şifreyi girerek oturum açıyoruz. Oturum açtıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde simgesi bulunan profile tıklıyor ve Verification sekmesine tıklayarak tüm üyelik onaylarımızı tamamlamaya çalışacağız.
 • Açılan sayfada Begin Verification butonu ile işlemlere başlıyoruz. İlk olarak Preliminary Questions işlemlerine başlıyoruz. ekrandaki gibi tercih ettiğimiz butonları tıklayarak devam ediyoruz.
 • Şimdi artık sıra gerçek kimlik, adres ve banka bilgilerimizi girerek; bu bilgilerin kanıtlanması için dosya sunma aşamasına geldi. İlk sekmede Kişisel veya bir ortaklık hesabımıza karar verip seçim yapıyoruz. Çıkan sayfada Name&Contact ve Address bilgilerini eksiksizce giriyoruz.
 • Yukarıdaki bilgileri girdikten sonra bu bilgileri kanıtlayacak olan Kimlik, Pasaport, Ehliyet veya farklı bir kimlik doğrulama seçeneğinden 2 tanesini seçiyoruz.(doğrulamak için 2 adet seçilmelidir.)

Kimlik kartı bilgilerimizi girdikten sonra bunların kanıtı olan ön sayfa ve arka sayfa dosyalarını websitesine yüklememiz gerekiyor. Adres bilgileri için de fatura, Ekstre gibi adresin net olarak belirtildiği bir kanıtı da sisteme ekliyoruz. En son aşamada ise bir kağıda Bitfinex, tarih ve imza kısımlarını yazıyoruz. Son aşama olan Selfie kısmını gerçekleştireceğiz. Bir elimizde kimlik kartımız, diğer elimizde bitfinex ve tarih yazdığımız kağıdı alıp, yüzünüp net çıkacak şekilde fotoğraf çekiliyor ve websitesine yüklüyoruz.

 • Kimlik doğrulama kısmını tamamladık. Son olarak Know Your Customer bölgesine girip, eklentiyi indiriyoruz. İndirdiğimiz belgenin çıktısını alıp, gerekli yerleri doldurup, imzalıyoruz. Bunu tekrar taratıp, websitesine yüklüyoruz.
 • Üyelik ve Onayların kısmını tamamladık. Üyeliğimizin onaylanması 15-20 gibi bir süre alabiliyor. Bu süre boyunca Bitfinex’de alım-satım yapmak istiyorsanız, diğer exhange borsalarından kriptopara alıp, bu borsaya aktarmanız gerekiyor. Bu şekilde aktardığınız para ile alım satım yapmanızda herhangi bir engel yok. Fakat üyeliğiniz onaylanana kadar deposit sekmesinden hesabınıza $ olarak para aktaramıyor ve çekemiyorsunuz.

 

BİTFİNEX GÜVENLİ Mİ?

 • Üyelik işlemlerini tamamladık, Üyeliğim onaylandı ben buraya para aktaracağım fakat Bitfinex yeterince güvenli mi diyebilirsiniz. Bitfinex’de diğer exhange siteleri gibi hedef altında ve sürekli olarak saldırılara maruz kalan bir site. Dolayısıyla güvenlik çok önemli. Bitfinex kendi tarafı için tüm önlemleri almaya çalışıyor fakat siz de kendi tarafınızı güvenlik altına almalısınız.
 • Kişisel bölümden Security kısmına gelip, Güvenlik Bar’ında recomendationsları yüksek seviyeye çekecek tüm önlemleri alırsanız, yatağınızda rahat bir uyku çekebilirsiniz.
 • Benim burada size önerebileceğim, pratik bir kullanımı olan Google Authenticator’ı telefonunuza yüklemeniz ve Web sitesindeki talimatları uygulayarak ikisini eşleştirmenizdir.
 • Unutmayın! Güvenlik herşeyden önce gelir.
Summary
Bitfinex'e Nasıl Üye Olunur
Article Name
Bitfinex'e Nasıl Üye Olunur

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*